FORMU DOLDUR

Spor Bilimleri Fakültesi

Spor Bilimleri Fakültesi – Genel Bilgiler

İstanbul Aydın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Mayıs 2018 tarihinde kurulmuş olup 2018-2019 akademik yılı itibariyle eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor yöneticiliği, Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümleri bulunmaktadır.

Özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul eden Fakültenin amacı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ihtiyacı olan, ancak dünyanın her yerinde kendine yer bulabilecek bilgi ve beceri ile donatılmış, milli, manevi ve demokratik değerlere sahip, insan haklarına saygılı, çağdaş, özgür düşünen ve konuşan, hoşgörü sahibi, özverili ve özgüveni yüksek spor bilimciler, spor uzmanları ve akademisyenler yetiştirmektir.

Güçlü ve tecrübeli bir akademik kadroya sahip Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde bulunan bölümlerin anabilim dallarında  İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi programları da açılmış bulunmaktadır.

Ayrıca, yapımı devam eden spor tesislerinin 2019-2020 akademik yılında Fakülte ve Üniversite öğrencilerinin hizmetine sunulması planlanmıştır.


Spor Bilimleri Fakültesi – Puan & Kontenjanlar

PROGRAM ADI PUAN TÜRÜ EK KONTENJAN TABAN PUANI BAŞARI SIRASI ÜCRET TERCİH BURSU %30
Antrenörlük Eğitimi (Burslu) TYT Özel Yetenek 150.000 Özel Yetenek
Antrenörlük Eğitimi  (%50 İndirimli) TYT Özel Yetenek 150.000 Özel Yetenek 17.769 ₺
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği (Burslu) TYT Özel Yetenek Özel Yetenek 800.000
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği (%50 İndirimli) TYT Özel Yetenek Özel Yetenek 800.000 20.691 ₺
Rekreasyon (Burslu) TYT Özel Yetenek 150.000 Özel Yetenek
Rekreasyon  (%50 İndirimli) TYT Özel Yetenek 150.000 Özel Yetenek 17.769 ₺
Spor Yöneticiliği (Burslu) TYT Özel Yetenek 150.000 Özel Yetenek
Spor Yöneticiliği (%50 İndirimli) TYT Özel Yetenek 150.000 Özel Yetenek 17.769 ₺

Spor Bilimleri Fakültesi – Dekanın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,
Sevgili Öğrenciler,

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde kuruluşu 2018 yılında   gerçekleşmiş olan Fakültemizde 2019-2020 akademik yılına hep birlikte başlamış bulunmaktayız. Fakültemiz bölümleri bünyesinde bulunan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi programlarıyla beden eğitimi ve spor alanında spor bilimciler, spor uzmanları ve akademisyenler yetiştirilmektedir.

Günümüzde ülkemiz ve dünyada fiziksel aktiviteye katılım oranının ne kadar yetersiz olduğu ve bunun sonucunda ortaya çıkan sağlık sorunları herkes tarafından bilinmektedir. İşte bu bağlamda, alanında insanlığa hizmet edecek her yönüyle donanımlı insan gücünün yetiştirilmesinin hedef alındığı Fakültemizde eğitim alan öğrencilerimiz, yaşam kalitesi yüksek ve sağlıklı toplumların yetiştirilmesinde, eğitilmesinde ve Türk sporunun kalkınmasında önemli rol oynayacaklardır.

Fakültemizdeki mevcut akademik kadro, üniversitemizin gelişmiş fiziki imkanları ve spora verilen büyük destek ile birlikte öğrencilerimizin eğitimi, konferans, panel, sempozyum gibi bilimsel etkinliklerle de desteklenmektedir.

Bu vesileyle, 2019-2020 akademik yılında herkese sağlık, huzur ve başarı dileklerimle aramıza yeni katılan öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum.

Saygı ve sevgilerimle.

Prof. Dr. Kemal TAMER
DEKAN