null
Burs Imkanları
Detay
null
Taban Puan ve Ücret
Detay
null
Bölümler
Detay
null
İAÜ'de Yaşam
Detay

Spor Bilimleri Fakültesi

2018 – 2019

Spor Bilimleri Fakültesi - Genel Bilgiler

İstanbul Aydın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Mayıs 2018 tarihinde kurulmuş olup 2018-2019 akademik yıl itibariyle eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamış bulunmaktadır. Özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul eden Fakültenin amacı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ihtiyacı olan, ancak dünyanın her yerinde kendine yer bulabilecek bilgi ve beceri ile donatılmış, milli, manevi ve demokratik değerlere sahip, insan haklarına saygılı, çağdaş, özgür düşünen ve konuşan, hoşgörü sahibi, özverili ve özgüveni yüksek spor bilimciler, spor uzmanları ve akademisyenler yetiştirmektir.

Spor Bilimleri Fakültesinde, 2017-2018 akademik yılında ilk öğrencilerine kapılarını açan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Spor yöneticiliği Bölümleri bulunmaktadır. Bu yıl iki bölümde 1. ve 2. sınıflar ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürecek olan Fakülte, önümüzdeki yıllarda daha da güçlenecek olan akademik kadrosuyla bölüm sayısını artırarak eğitim alanını genişletecektir. Fakülte bünyesinde, 2018-2019 akademik yılı itibarıyla İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi programları da açılmış bulunmaktadır.

Ayrıca, yapımı devam eden spor kompleksinin 2019-2020 akademik yılında Fakülte ve Üniversite öğrencilerinin hizmetine sunulması planlanmıştır.

Spor Bilimleri Fakültesi - Puan & Kontenjanlar

PROGRAM ADIPUAN TÜRÜKONTENJANTABAN PUANIBAŞARI SIRASIÜCRET
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği (Burslu)EA7180.000
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği (%50 İndirimli)EA63180.000                          20.125 ₺
Spor Yöneticiliği (Burslu)TYT7150.000Özel Yetenek
Spor Yöneticiliği (%50 İndirimli)TYT63150.000Özel Yetenek                          17.250 ₺

Spor Bilimleri Fakültesi - Puan & Kontenjanlar

Spor Bilimleri Fakültesi - Tanıtım Videosu

Spor Bilimleri Fakültesi - Dekanın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Sevgili Öğrenciler,

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde kuruluşu henüz tamamlanmış olan Fakültemizde 2018-2019 akademik yılına hep birlikte başlamış bulunmaktayız. Fakültemiz bünyesinde bulunan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi programlarıyla beden eğitimi ve spor alanında spor bilimciler, spor uzmanları ve akademisyen yetiştirilmektedir.

Günümüzde ülkemiz ve dünyada fiziksel aktiviteye katılım oranının ne kadar yetersiz olduğu ve bunun sonucunda ortaya çıkan sağlık sorunları herkes tarafından bilinmektedir. İşte bu bağlamda, alanında insanlığa hizmet edecek her yönüyle donanımlı insan gücünün yetiştirilmesinin hedef alındığı Fakültemizde eğitim alan öğrencilerimiz, yaşam kalitesi yüksek ve sağlıklı toplumların yetiştirilmesinde, eğitilmesinde ve Türk sporunun kalkınmasında önemli rol oynayacaklardır.

Fakültemizdeki mevcut akademik kadro, üniversitemizin gelişmiş fiziki imkanları ve spora verilen büyük destek ile birlikte öğrencilerimizin eğitimi, konferans, panel, sempozyum gibi bilimsel etkinliklerle de desteklenmektedir.

Bu vesileyle, 2018-2019 akademik yılında herkese sağlık, huzur ve başarı dileklerimle aramıza yeni katılan öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum.

Saygı ve sevgilerimle.

Prof. Dr. Kemal TAMER
DEKAN V.

null
null
Burs Imkanları
Detay
null
Taban Puan ve Ücret
Detay
null
Bölümler
Detay
null
İAÜ'de Yaşam
Detay