FORMU DOLDUR

Tıp Fakültesi

Tıp Fakültesi – Genel Bilgiler

Fakültemiz, büyük bir kampüs alanında ve bu alanda yer alan kendine ait üniversite hastanesi ile eğitim, araştırma ve sağlık hizmeti veren modern ve büyük bir kurumdur. Alanında uzman 80 öğretim elemanıyla entegre tıp eğitimi vermektedir.
Temel Tıp Bilimleri Laboratuvarı kompleksi içerinde yer alan son teknolojiyle donatılmış dal laboratuvarları her öğrencinin tam kapasiteyle yararlanması için dizayn edilmiştir.
İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastanesi 51.000 m2 alanda 300 yatak kapasitesi, 13 ameliyathane ve 92 poliklinik ve teknolojik alt yapısı ile bölgesinin önde gelen tam teşekküllü üniversite hastanelerinden birisidir.


Tıp Fakültesi – Puan & Ek Kontenjanlar

Program Adı Puan Türü Kontenjan Taban Puan Başarı Sırası Ücret Tercih Bursu %30
Tıp Fakültesi (Ücretli) SAY 85 392,402 49.840 115.000 TL
Tıp Fakültesi (Burslu) SAY 15 448,338 12.670
Tıp Fakültesi (İngilizce)(Ücretli) SAY 15 393,043 49.327 115.000 TL
Tıp Fakültesi (İngilizce)(Burslu) SAY 9 445,425 13.985
Tıp Fakültesi (İngilizce) ( %25 İndirimli ) SAY 36 86.250

 


Tıp Fakültesi – Dekanın Mesajı

Sevgili Meslektaşlarım, Sevgili öğrenciler,
Hemen her meslek insanla ilgilidir, her meslek bir anlamda bir başka bireye yardım etmeyi beraberinde getirir. Ancak doktorluk insanla dolaysız olarak hizmet eden, üstelik sağlıklı yaşam olgusunu yitirmiş birinin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen tek meslektir.
Böylesine büyük bir hedefi amaçlayan mesleği edinmek de, deneyim kazanmak ve kazanılan deneyimi yorumlamak da, bu mesleği öğretmek de, uygulamak da kolay edimler değildir. Eğitimi uzun, deneyim kazanmak yıllar isteyen bir olgu, uygulama kişiye olduğu kadar çalışılan koşullara bağlı, öğretebilme yeteneği ise apayrı bir olgu. Bu zorluğu aşacak ilk adımın öğrenci – öğretici ilişkisi ve iletişiminin doğru bir zeminde ve sağlıklı olmasından geçtiğine inanıyorum.

Tıp mesleğinde gerek öğreticinin gerekse öğrencinin daha ilk günden kabul etmeleri gereken bir kural olması gerekir: Bencillikten, kişisel çıkarlardan, görüşlerden arınmış, karşılık beklemeden vermeye hazır olmak. Gerçek doktor da, öğretim üyesi de kendini benliğiyle var eden, kişiliğini kanıtlamak için arkasında destek arama zorunluğu hissetmeyen, inandığını söylemekten çekinmeyen, öte yandan yeni görüşlere her zaman açık olan kişidir.

Bu ilkelere uygun olarak İAÜ Tıp Fakültesi’nde de şeffaf, katılımcı, değişime açık, öğretici ile talebenin bütünleştiği, paylaşımcı olduğu, birbirlerini karşılıklı eğittikleri, öğretim üyeleri ve öğrencilerin birlikte ilerleyip geliştikleri bir eğitim hedefliyoruz. Mesleğimizi sanat olan yönü ile bilimsel olan yönünün bu şekilde aynı potada bütünleşeceği inancıyla, hepinizi sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Özgün ENVER
Dekan