FORMU DOLDUR

Antrenörlük Eğitimi

Antrenörlük Eğitimi – Genel Bilgiler

Antrenörlük Eğitimi; spor genel kültürü, spor alan bilgisi ve antrenörlük meslek bilgisi alanında uygulamalara yer veren, gelişim dönemlerini de dikkate alarak spora özgü öğretim yöntemlerini geliştirip kullanabilen, farklı özelliklere sahip bireylerin özelliklerine göre bilgi ve beceri kazandırabilecek yeterlikte donanıma sahip antrenör yetiştiren bölümdür.

Özel Yetenek Sınavı

Özel yetenek sınavlarına başvuru ve takip işlemleri için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Başvuru ve takip

Bölümün Amacı

Bölümün amacı; belli bir spor dalında yetenekli, bireyin hem fizyolojik hem psikolojik olarak performans ve dayanıklılığını en üst düzeye çıkartabilmek için yönlendirici ve geliştirici çalışmaları yürütebilecek sporcuları ve antrenörleri yetiştirmektir.

Kariyer Olanakları

Mezunlar; Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı kuruluşlarda, üniversitelerde, okullarda, spor kulüplerinde, şirketlerde, yerel yönetimlerde ve spor komplekslerinde yönetici ya da rekreasyon uzmanı olarak görev alabilirler

Antrenörlük Eğitimi – Başvuru Bilgileri

SINAV BAŞVURU BELGELERİ

 1. TYT Sonuç Belgesi
 2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

ÖN KAYIT İÇİN;

Özel Yetenek Sınavını kazanarak ön kayıt yaptıracak olan öğrencilerimiz ön kayıt esnasında tahsil edilecek olan 3.000 TL’yi kredi kartı ile tek çekim olarak ya da İstanbul Aydın Üniversitesi’nin TR34 0006 7010 0000 0054 8650 14 no’lu hesabına ödeyebilirler.

*3.000 TL peşinat kesin kayıt esnasında toplam eğitim tutarından düşülecektir.
**Ön kayıt yaptıran öğrenci herhangi bir vakıf veya devlet üniversitesine YKS sınavlarına göre yerleşmesi durumunda kayıt ücretinin %75’i (2.250 TL İkibinikiyüzelli TL) durumu belgelemesi koşulu ile iade edilecektir.
Ön kayıt yaptıran öğrenci herhangi bir vakıf veya devlet üniversitesine Özel Yetenek Sınavı ile geçmesi durumunda veya İstanbul Aydın Üniversitesi’ne kesin kayıt yaptırmaması durumunda ise ön kayıt ücreti olan 3000 TL (Üçbin TL) iade edilmeyecektir.

Ön kayıt yaptıran öğrencinin mezun olamaması durumunda ön kayıt ücretinin %75’i (2.250 TL ikibinikiyüzelli TL) durumu belgelemesi koşulu ile iade edilecektir.

Ön Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

 1. Doktor Raporu (“BES yetenek sınavına girmesinde sakınca yoktur” veya “spor yapmasında sakınca yoktur” ibareli),
 2. T.C. nolu Nüfus Cüzdanı/Kimlik Fotokopisi,
 3. 2020 ÖSYS – YKS Sonuç Belgesi,
 4. Diploma veya yeni tarihli geçici Mezuniyet Belgesi,
 5. Antrenörlük Eğitimi/Rekreasyon Bölümleri için önkayıt sırasında verilecek “Sportif/rekreasyonel Özgeçmiş” formunun doldurulması ve varsa belgelerin eklenmesi gerekmektedir.

KESİN KAYIT BELGELERİ

 1. 2020 ÖSYS – YKS Sonuç Belgesi (Kare kod ve Sonuç Belgesi Kontrol Kodlu),
 2. T.C. nolu Nüfus Cüzdanı/Kimlik Fotokopisi,
 3. Diploma veya yeni tarihli geçici Mezuniyet Belgesi,
 4. 2 adet 4.5 cm x 6 cm boyutlarında fotoğraf,
 5. Ön kayıt ücreti ödendi ise geri kalan tutarı, direkt kesin kayıt yapılacak ise eğitim tutarının tamamı; peşin, kredi kartı yada banka taksitli seçeneklerden biri ile tamamlanmış olmalıdır. Ödeme seçenekleri ile detaylı bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz. http://aday.aydin.edu.tra) Peşin Ödeme: Eğitim tutarının tamamı İstanbul aydın Üniversitesinin Yapı Kredi – TR34 0006 7010 0000 0054 8650 14 no’lu hesabına açıklama kısmına öğrenci TC No ve ad-soyad yazılarak yatırılmalı ve muhasebeye gelerek sözleşme oluşturulmalıdır.b) Kredi Kartı ile Ödeme: Bonus, Maximum, Axess, VakıfBank World, Yapı Kredi World, Bankkart Combo, Card Finans kredi kartları ile 10 taksitli olarak ödeme tutarı tamamlanabilir. Kredi kartının kullanılabilir limiti çekim yapılacak tutar kadar olmalıdır. Kredi kartı çekim işlemleri muhasebeden gerçekleştirilmektedir.c) Banka Taksitli Ödeme: Öğrenci numarası ile her hangi bir Yapı Kredi banka şubesinden başvurulabilir.  (05 Ağustos – 20 Eylül tarihleri arasında kayıt merkezimizde Yapı Kredi şubesi bulunacaktır. )Resmi gelir beyan edebilen bir veli adına kredili mevduat hesabı açılır ve ödemeler her ay veli hesabına yapılır. Gününde yatırılması halinde faiz uygulaması yapılmaz.
 6. Milli Sporcular ‘Milli Sporcu Belgesi’ ile başvuru yapabileceklerdir,
 7. Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği, Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon bölümlerine kesin kayıt yapılırken tam teşekküllü hastaneden alınacak heyet raporu istenecektir, (İAÜ Tıp Fakültesi Değerlendirilebilir.)
 8. Liseyi bitiremeyenler için kendilerine ÖSYM’nin tanıdığı süre yazılı olarak tebliğ edilerek kayıtları alınacaktır.

Antrenörlük Eğitimi – Sınav Bilgileri

Aday ön kayıt işlemi esnasında verilecek olan tercih formunda, aynı sınav grubunda istediği bölümleri tercih sıralaması yaparak işaretleyebilecektir. Koordinasyon testi sayfasını inceleyiniz.

Sorularınız için Rehberlik Uzmanlarımız

Sizi Bekliyor: www.aydin.edu.tr / www.aydintercih.com