FORMU DOLDUR

Yazılım Geliştirme

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu – Genel Bilgiler

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde eğitim veren ve 2020-2021 akademik yılında ilk mezunlarını veren Yönetim Bilişim Sistemleri (Türkçe) bölümümüze 2021-2022 eğitim öğretim döneminde ilk kez öğrenci alacak olan Yazılım Geliştirme (İngilizce) ve Pilotaj (İngilizce) bölümleri de eklenmiştir.


Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu – Puan ve Ek Kontenjanlar

Program Adı Puan Türü Kontenjan Taban Puan Başarı Sırası Ücret Tercih Bursu %30
Pilotaj  (İngilizce) (Ücretli) SAY 23
Pilotaj  (İngilizce) (Burslu) SAY 0 448,792 12.466  

Pilotaj eğitim ücretine ek olarak Pilotaj programında yer alan zorunlu uçuş dersleri için bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Uçuş eğitimi Üniversitenin anlaşmalı olduğu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı, ulusal ve uluslararası standartlar ve kurallar çerçevesinde eğitimleri veren, yetkili uçuş okulu tarafından sağlanmaktadır. Öğrenciler zorunlu uçuş dersleri için, Pilotaj lisans programında yıllık öğrenim ücretine ek olarak, Üniversitenin anlaşmalı olduğu Uçuş Okuluna uçuş ücreti öderler. 2021-2022 akademik yılında kayıt olacak öğrenciler için Uçuş Okulu tarafından belirlenen uçuş ücreti toplam KDV Dahil 55.000 € olarak belirlenmiştir. Uçuş ücreti 2. 3. ve 4. sınıflarda 3 taksit olarak ödenebilecektir​.

Program Adı Puan Türü Kontenjan Taban Puan Başarı Sırası Ücret Tercih Bursu %30
Yazılım Geliştirme  (İngilizce)(Burslu) SAY 1 331,811 114.057
Yazılım Geliştirme  (İngilizce) (%50 (İndirimli) SAY 1 237,808 339.758
Yönetim Bilişim Sistemleri (Burslu) EA 0 317,652 105.842
Yönetim Bilişim Sistemleri (%50 İndirimli) EA 1 245,212 414.230

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu – Müdürün Mesajı

Değerli öğrencilerimiz, “Aydınlık bir geleceğe” sloganı ile yola çıkan üniversitemiz bünyesinde, sanayi iş birliği çerçevesinde, teorik eğitimin yanında Tükiye’nin entegre laboratuvar koşullarına sahip, tek bir alanda kurulu en büyük Techno Center merkezi bünyesinde yoğun uygulama ve atölye dersleri , sektör gezileri ile geliştirilmiş bir eğitim verme amacı ile kurulan yüksekokulumuz; Yönetim Bilişim Sistemleri, Yazılım Geliştirme (İngilizce) ve Pilotaj (İngilizce)  bölümlerinde eğitim vermektedir. Öğrencilerimize mezun olmadan önce staj ve yerinde uygulama dersleri ile sektör deneyimi kazandırmayı öncelikli görev olarak benimseyen yüksekokulumuzda ders planlarımız, sektör temsilcilerimiz ile yaptığımız toplantılarla onların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiştir. Artan rekabet ve iş dünyasının zorlu koşulları içerisinde, gelecekte siz öğrencilerimizi, sektörün önde gelen kuruluşlarının üst yönetimlerinde görmek bizleri mutlu edecektir.

Prof. Dr. Gülümser ÜNKAYA Yüksekokul Müdürü