FORMU DOLDUR

Müzik Öğretmenliği

Müzik Öğretmenliği – Genel Bilgiler

Özel Yetenek Sınavı

Özel yetenek sınavlarına başvuru ve takip işlemleri için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Başvuru ve takip Sınav Kılavuzu

 

BÖLÜMÜN AMACI

İAÜ Müzik Öğretmenliği Programı, gelecek nesillere ışık tutan, aydın, bilgi ve beceri bakımından donanımlı, mesleğinde yetkin, alanında nitelikli üretimler yapan ve bunu her düzeyde icra edebilme kabiliyetine sahip, çağdaş müzik öğretmenleri ve müzisyenler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

KARİYER OLANAKLARI

İAÜ Müzik Öğretmenliği Programı mezunları, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim-öğretim kurumlarında, özel okullarda ve kurslarda öğretmenlik yapabilir; lisansüstü eğitimlerine devam ederek, yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerde akademisyen olabilirler. Mezunlarımız, sanatçı kimlikleri ve icra becerileriyle ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren koro ve orkestralarda görev alabilirler.

SINAV BAŞVURU BELGELERİ

  1. TYT Sonuç Belgesi
  2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

ÖN KAYIT İÇİN;

Özel Yetenek Sınavını kazanarak ön kayıt yaptıracak olan öğrencilerimiz ön kayıt esnasında tahsil edilecek olan 8.000 TL’yi (sekiz bin TL) kredi kartı ile tek çekim olarak ya da İstanbul Aydın Üniversitesi’nin TR34 0006 7010 0000 0054 8650 14 no’lu hesabına ödeyebilirler.

*8.000 TL (sekiz bin TL) peşinat kesin kayıt esnasında toplam eğitim tutarından düşülecektir.

**Ön kayıt yaptıran öğrenci herhangi bir vakıf veya devlet üniversitesine YKS sınavlarına göre yerleşmesi durumunda kayıt ücretinin %75’i (6.000 TL altı bin TL) durumu belgelemesi koşulu ile iade edilecektir.

Ön kayıt yaptıran öğrenci herhangi bir vakıf veya devlet üniversitesine Özel Yetenek Sınavı ile geçmesi durumunda veya İstanbul Aydın Üniversitesi’ne kesin kayıt yaptırmaması durumunda ise ön kayıt ücreti olan 8.000 TL (sekiz bin TL) iade edilmeyecektir.

Ön kayıt yaptıran öğrencinin mezun olamaması durumunda ön kayıt ücretinin %75’i (6.000 TL altı bin TL) durumu belgelemesi koşulu ile iade edilecektir.